Jdi na obsah Jdi na menu
 


Introduction :-)

20. 9. 2012

Jmenuji se Kateřina, je mi 22 roků a pocházím z malé vesničky poblíž Brna ve které chcípnul pes . Jsem studentkou druhého ročníku vyšší odborné školy obor Sociální práce a sociální pedagogiky. Rodinné zázemí mám parádní, rodiče i sourozenci mě naplno podporují ve všem co dělám a ve všem co chci dělat.

Tentokrát mám velký sen a velký cíl. Chtěla bych konečně zhubnout. Už od malička jsem baculka (sice nevím po kom, protože celá moje rodinka má sportovní postavu, jen já jsem se prostě nepovedla).

Letos o prázdninách jsem hodně o hubnutí přemýšlela a pořád jsem se snažila vymyslet, jak to udělat co nejrychleji a s co největším efektem. V hlavě mně pořád kolovali myšlenky ve smyslu, že bych dala cokoliv za to abych byla alespoň týden krásná a hubená. Občas mě napadlo, že bych možná obětovala i svoje zdraví, abych si to mohla alespoň na chvilku vyzkoušet.

Poslední kapkou pro mě byl srpnový rozhovor s mím kamarádem, se kterým jsme probírali vztahy a jaký je jeho typ ženy atd. Jelikož se bavíme velmi otevřeně, padla z jeho strany věta, která mi vyrazila dech. " Já mám rád krásné ženy, za takovou jako jsi ty bych se asi ve společnosti styděl."

Na jednu stranu mě to hrozně urazilo, nedala jsem na sobě nic znát, ale na stranu druhou jsem mu vděčná na to, že mě konečně někdo nakopnul k tomu abych se sebou začala něco dělat.

Kvůli velkému vytížení jsem nezačala sice okamžitě, ale 9.9 započala moje cesta. Upustila jsem od myšlenek depresivního typu, začala jsem přemýšlet pozitivně. Rozhodla jsem se, že když už tak pořádně a na pořád.

Chci hubnout zdravě, pomalu, pomocí správného stravování a cvičení a chci aby se to stalo součástí mého životního stylu. Budu to dělat hlavně pro sebe!

Vím, že když to dokážu, budu se cítit skvěle a budu si sebe i víc vážit a mít se ráda (s čímž mám dost problém)

Tak mi držte palce!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wow

(Lidka, 1. 1. 2013 20:08)

Zdravím tě :-) chci ti říct, že máš můj veliký obdiv!!! Opravdu klobouk dolů. Sama chci zhubnout a pročetla jsem si tvé zkušenosti a jdu do toho! Jsi odvážná, že jsi sem dala i fotky. Přeji hodně sil a v dalším hubnutí! :-)

P.S. mohla bych poprosit o název "tvé" posilky? :) jsem také z Brna
Děkuji a měj se nádherně :)

Re: Wow

(Žabka, 5. 1. 2013 15:49)

Děkuji za pochvalu :-) Název posilky je Fitness ProGym.

Kamarád? Snad debil, ne?

(Romana, 31. 12. 2012 14:29)

To nemyslíš vážně, že jsi mu neřekla ani půl slova? Debílek, co by se STYDĚL někam s někým silnějším jít, je samolibý jeliman...
Já měla 70 kilo a teď mám 126, přítel je sexy, voják, má krásnou postavu, je to fešák a nikam se se mnou nestydí chodit.
Ať se jde kamarád vycpat a tvoje odpověď typu že to dokáže nakopnout.....takové hlášky jen ještě víc snižují sebevědomí už tak zničených baculek.

.

(Káča, 18. 11. 2012 11:54)

Ahoj, takže "kamarád" s Tebou tedy nikam mezi lidi nechodí? Zaslouží kopnout do pozadí. Mám ráda upřímné lidi, ale tohohle bych já osobně poslala do míst kam slunce nesvítí. Já se poslední dobou taky víc hlídám, ale bylo to moje rozhodnutí, dělám to kvůli sobě, nikdy by mě nenapadlo nechat se takto "nakopnout" od jiného člověka. Ale to je fuk :) Ať se brzo dostaví výsledky jaké si přeješ. Já osobně bych na takové stravě nevydržela ani týden. Takhle tedy budeš jíst už napořád? Nevím, jak to chodí, proto se ptám :) Mimochodem, právě jsem čtvrtým rokem v UK a jídlo je tu super. Naopak si myslím mnohem lepší než doma v ČR.

Re: .

(Monia, 21. 11. 2012 18:14)

Neomlouvám toho kamaráda. Co řekl, bylo celkem hnusné. Ale na druhou stranu to dokáže pořádně nakopnout. Člověk to v podstatě vždy dělá pro sebe, ale málokdy má odvahu začít (nebo se mu nechce). A právě takhle silná slova, jako řekl ten kamarád, dokážou profackovat...zbortí ti svět, ve kterém si říkáš "Ještě je to v pohodě..." a nastolí vládu toho "Ne, není to v pohodě, musím se sebou něco dělat!"

Kdysi jsem to měla podobně. Akorát mi to bylo řečeno mírněji.

taky se mi podařilo trochu zhubnout :-)

(Jitka, 20. 11. 2012 21:23)

Katy,moc Ti držím pěsti a gratuluju,už teď vypadáš moc dobře :-)
Já jsem zhubla 7 kilo,NÉ DIETOU...upravila jsem si jídelníček,naučila jsem se snídat,snažím se jíst pravidelně a jím vlastně úplně všechno,dokonce si dám i zákusek a to vše BEZ VÝČITEK....ještě jsem se nedopracovala ke cvičení a tak mi to se cvičením možná půjde ještě líp.Můj začátek nebyl kvůli hubnutí,ale kvůli stálému pálení žáhy...už po týdnu změny v jídelníčku se potíže markantně zmírnily a po druhém týdnu vymizely úplně.Snídám ovesnou kaši s ovocem a jinak jím na co mám chuť,ale samozřejmě se snažím nepřejídat,nejíst tučné a když si dobře poskládám jídelníček a sním vše co tělo potřebuje NEHONÍ MĚ MLSNÁ :-)) Inspiraci jsem čerpala od mých dvou mladších sester,které krásně zhubly :-) Hodně mi pomohla kniha pana Petra Havlíčka "Jídlo jako životní styl" všem DOPORUČUJU. Rozumný přístup sama k sobě a jde to :-) Přeju všem štěstí při hubnutí,hlavně se nestresujte,mějte se rády a držte se. Ahoj Jitka

:)

(Tara Dorizp, 23. 9. 2012 16:49)

Mám podobnou váhu (ačkoliv tomu nechci věřit :D) jako ty, takže jsem se teď také dala do hubnutí. Jde to pomalu, ale začíná si toho všímat i okolí :) Tak hodně štěstí! :)

Hodně štěstí :)

(Adel, 24. 9. 2012 20:41)

Ahoj žabičko, Tvůj web mě moc zaujal a celkem mě překvapilo, že jsi se rozhodla svůj sen a cíl takhle "vykřičet" do světa. :)
Ačkoliv žijeme v době ve které je krása pomalu anorexie, tak si nemyslím, že by se za Tebe někdy mohl nebo měl někdo stydět a už vůbec né někdo kdo si říká kamarád.I, když jsem sama štíhlé postavy a snažím se si váhu držet, tak jsem názoru, že krása a kouzlo osobnosti neni jenom o těle.Pokud má někdo "ošklivý" obličej, tak může mít tělo sebekrásnější a stejně mu to bude k ničemu. :)
Baruš Ty jsi podle mě strašně fajn ženská, málokdo by se rozhodl udělat něco takového a už jsenom proto Ti strašně moc fandim a přeju Ti, aby se Tvůj sen stal brzo skutečností. :)
Adéla

Děkuji za komenty

(Žabka, 21. 9. 2012 22:04)

Nejprve bych ráda poděkovala za komenty a budu moc ráda, když si budeme tak nějak radit navzájem, povzbuzovat se, pomáhat si :-) Hubnutí je dřina, tak ať v tom žádná z nás není sama! Přes týden na stánkách zapracuju, ať je tu aspoň co číst, takždopádně se obávám, že za tento týden moc velký váhový úbytek u mě nebude, protože jsem nemocná, takže jsem převážně ležela, tak uvidíme.... Držím palce!!!! A pište mi svoje úspěchy, budu se moooooc těšit :-)

:)

(Martina, 21. 9. 2012 21:09)

Ahoj,
mám podobnou váhu jako ty a ráda bych s tím něco udělala :)
Těším se, až budu sledovat tvoje pokroky ... a třeba s tebou sdílet i ty moje :)

Obdiv

(Lenka, 21. 9. 2012 11:15)

Prvně určitě budu držet palce, sama bych potřebovala pár kilo shodit, tak určitě kouknu na tvoje různé vyzkoušené rady:) Kamarád je fakt milý, ale přidal aspoň asi.

achjo...

(dyznyjova, 20. 9. 2012 17:59)

To je od kamaráda pěkné...není sice nad upřímnost, ale trocha taktu by ho taky nezabila :-) Hodně štěstí